Kıraça Holding
Anasayfa | Site Haritası | İletişim
English
 

Suna ve İnan Kıraça Vakfı

Suna ve İnan Kıraç Vakfı
Suna ve İnan Kıraç  Vakfı

Suna ve İnan Kıraç Vakfı

Suna ve İnan Kıraç Vakfı

Ülkemize eğitim, sağlık, kültür ve sanat alanlarında hizmet vermek amacıyla, Ekim 2003'te Suna, İnan ve İpek Kıraç tarafından kuruldu.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı; Suna Kıraç, İnan Kıraç ve İpek Kıraç tarafindan 27 Ekim 2003 tarihinde, Türk toplumuna yararli ve yurtsever vatandaşlar yetiştirilmesi için, kişi ve kurumlara maddi ve manevi imkanlar sağlamak, toplumsal hayata katkıda bulunmak ve bu dogrultuda eğitim, kültür, sanat ve sağlik alanlarinda faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı, eğitim, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapmış olduğu faaliyetler ile Kıraça Holding’in sanayi ve ticaretteki başarılarına ışık tutmaktadır. Vakfın bünyesinde, Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü yer almaktadır.

8 Haziran 2005’te açılan Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurduğu bir özel müzedir.

2003-2005 döneminde restoratör mimar Sinan Genim’in hazırladığı proje çerçevesinde Tepebaşı'ndaki tarihi Bristol Oteli’nin cephesi korunarak çağdaş ve donanımlı bir müze olarak inşa edilen binasında faaliyet göstermektedir.

En önemli yönetim ilkesi olan insana saygı ve profesyonellik anlayışını yönetim kademelerinde yer verdiği genç ekiple uygulayan Kıraça Şirketler Topluluğu, tecrübe ve dinamizmi uyum içinde birleştirerek başarıya ulaşan ender şirketlerden biri olmuştur.

www.sunaveinankiracvakfi.org.tr

Suna ve İnan Kıraç Vakfı