EN

Tarihçe

Kıraça Holding Ailesi olarak, ülkemizin sahip olduğu bu eşsiz fırsatları değerlendirerek parlak bir geleceğe doğru güvenle yol alacağımızı memnuniyetle söyleyebilirim.

İNAN KIRAÇ

2022

2022’de faaliyete geçen Kıraça Tarım, katı atıkların kaynakta ayrıştırılarak toplanması, işlenmesi, geri dönüştürülmesi, biyogaz aracılığı ile elektrik ve ısı enerjisi elde edilmesi, organomineral gübre üretilmesi ve değerlendirilemeyen atıkların da nihai bertarafı alanlarında faaliyet göstermektedir.

2017

Kıraça Holding, yerli otomobil üretecek iştirakler arasına girerek ortak girişim grubunda yer aldı.

2013

KIRPART’ın Şangay/Çin ticaret ofisi açıldı.

2008

Hexagon Katı Atık Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş., Hexagon Global’in katı atık yönetimi projelerini geliştiren ve yöneten iştiraki olarak 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

2007

2007’de faaliyete geçen İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, İstanbul’u uluslararası düzeyde temsil etmeyi amaçlayan bir araştırma kurumudur.

2006

Sirena Marine, denizcilik ve otomotiv sektöründe hizmet vermek üzere, 2006 yılında Kıraça Holding bünyesinde kuruldu.

Hexagon Studio, otomotiv, denizcilik, raylı sistemler, savunma sanayi, tarım ve iş makinaları sektörlerinde hizmet sunmak üzere 2006 yılında kuruldu.

2005

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurduğu özel bir müze olan Pera Müzesi, 8 Haziran 2005 tarihinde kuruldu.

2003

Suna ve İnan Kıraç Vakfı; Suna Kıraç, İnan Kıraç ve İpek Kıraç tarafından 27 Ekim 2003 tarihinde toplumsal hayata katkıda bulunmak ve bu doğrultuda eğitim, kültür, sanat ve sağlık alanlarında faaliyetlerde bulunmak amacıyla kuruldu.

1999

KARSAN’ın Bursa Akçalar’daki OSB fabrikası faaliyete geçti.

KARLAND, 1999 yılında kuruldu ve uluslararası düzeyde kalitesi belgelenmiş ürünleri Türk Pazarına sunmaya başladı.

1998

KARSAN ve KIRPART, İnan Kıraç’ın çoğunluk hisselerini almasıyla Kıraça Holding bünyesine katıldı.

Değerlerimiz Yönetim Kurulu